Hedmark IKT registrerer nå potensielle leveranseproblemer fra ulike leverandører som effekt av Coronaviruset. Vi må derfor forvente forsinkelser på leveranser av enkelte typer utstyr framover.
På kort sikt gjelder dette i hovedsak bærbare PCer, men vi må også forvente leveranseproblemer på annet teknisk utstyr i en periode. Hedmark IKT er i ferd med å kartlegge den faktiske situasjonen og gjør noen interne tiltak for å kompensere for dette opp mot aktuelle leverandører. HIKT ser også at det kan bli aktuelt å prioritere mellom ulike bestillinger og behov hvis mangelen på viktig utstyr vedvarer. Dette vil vi gjøre i samråd med de berørte kommuner og bestillere hvis det blir aktuelt.
Hvor lenge vi vil bli berørt av dette er dessverre ikke lett å si noe om, men vi vil komme med oppdatert informasjon fortløpende. Pr i dag anser vi ikke dette som en kritisk utfordring, men skulle situasjonen vedvare over tid, vil det være aktuelt å be om tydeligere føringer fra kommunene på prioritet. Hvis dette blir aktuelt, vil Hedmark IKT ta initiativ til dette sammen med kommunene.
Hedmark IKT vil også oppfordre kommunene om å være mere bevisst på hvilke behov dere anser som viktige de kommende uker.
I den grad dere har spørsmål til innmeldte bestillinger, bruk registrert sak via selvbetjeningsportalen eller Hedmark IKTs brukerstøtte.
Har dere generelle spørsmål rundt dette, ta kontakt med bestiller i din kommune.